Başhan Agro Gıda Tic. ve San. A.Ş. olarak bakliyat ve hububat üretiminde ve işlemesinde dünyanın önde gelen firmaları arasında yer almakta olup başlıca üretim kalemlerimiz bakliyat, hububat ve yağlı tohumlardır. Sahip olduğumuz uluslararası tedarik gücüyle, dünyanın farklı ülkelerinden ithal ettiğimiz tüm hububat, bakliyat, yağlı tohum çeşitleri ve yerli mahsul ürünleri Mersin’de ve Gönen’de bulunan fabrikalarımızla işlemekteyiz.

Tesislerimizde Endüstri 4.0 standartlarında son teknoloji makineler ile el değmeden bakliyat eleme, kalibrasyon ve sorteks işlemleri yapılmakta olup 500 gramdan 5 kilograma kadar yastık ve dik paket üretimi ile 5 kilogramdan 1.000 kilograma kadar çuvallı paketleme seçenekleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra gıda dışı ürünlerin de yurt içi ve yurt dışı piyasalara tedariğini yapmaktadır.

Mersin’de 37.000 m² alan üzerine kurulu ve 14.000 m² depolama alanına sahip mevcut tesisimizin yanı sıra 2019 yılında faaliyete geçen 40.000 m² alana kurulu ve 5000 m² depolama alanına sahip yeni tesisimizle beraber Başhan, yılda 1.000.000 ton bakliyat üretimi ve hububat işleme ile 365.000 ton yem üretimi kapasitesine sahiptir.

Geniş pazarlama ağımız ile, ürünlerimizi yurtdışında 6 kıtada 100’e yakın ülkeye ihraç ederken, Türkiye’de de 81 ile satışımız bulunmaktadır.

Rusya’da bakliyat üretim tesis ve depolama, Kırgızistan 'da mercimek üretim ve bakliyat işleme tesislerimiz; Ukrayna, Kazakistan, Dubai’de ofislerimiz bulunmaktadır.


Başhan Tarım